|  |  | 

Catering dietetyczny Radom Kulinaria

Zdrowa kuchnia

Zdrowa kuchnia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

kulinaria (9)Kuchnia włoska jest bardzo popularna. Do polskiej kuchni przemycamy z niej niejeden specjał. Przykładem są pizze z przeróżnymi dodatkami, spaghetti czy różnorodne makarony. Kuchnia włoska jest aromatyczna , kolorowa i bardzo smaczna. Poza tym jest bardzo zdrowa, bo podstawowymi jej składnikami są warzywa, oliwa z oliwek, świeże owoce i ryby. Popularne są tu różne przyprawy: estragon, bazylia, kolendra, oregano, tymianek, pieprz. Do wielu dań dodaje się makarony, pomidory, oliwki. Jadąc coraz bardziej na południe  częściej można spotkać dania z ryb i owoców morza. Na północy kraju częściej serwowane są  dania mięsne, pizze, zapiekanki, sery. Podczas obiadu najpierw Włosi serwują przystawki, później ryż, makarony lub zupę a później drugie danie. Najczęściej jest to danie mięsne lub rybne z dodatkiem świeżych sałatek. Do dań pije się różne wina. Po obiedzie zjada się deser np. lody, owoce, tiramisu, panna cotta. Włoskie kulinaria to również: lasagne, nadziewane pierożki- ravioli, tortellini.

zdrowa-kuchnia

ABOUT THE AUTHOR

Podobne teksty:

  • Catering wesele Poznań

    Catering wesele Poznań

    Catering na wesele Catering wesele Poznań to propozycja, z której z całą pewnością skorzysta gros osób. Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości w życiu każdego, więc ich przygotowanie zawsze wymaga załatwienia mnóstwa różnych formalności. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak dużą imprezę planujemy, ale niektóre kwestie trzeba załatwić bez względu na to, ilu gości zapraszamy.

  • Wódka na wesele

    Wódka na wesele

    Najlepsza wódka to ta, która jest! Wódka na wesele – odwieczny problem organizatora takich imprez. Jaką wódkę kupić? Ile jej kupić? Podliczyć budżet i ogarnąć to wszystko rozumem – oto prawdziwe trudności dla organizatorów. Zacznijmy od początku. Wódka na stole być musi, a przynajmniej być powinna, bo zawsze znajdzie się ktoś albo kilkudziesięciu „ktosi”, którzy