|  | 

Kulinaria

Wódka na wesele

Wódka na wesele
1 vote, 4.00 avg. rating (57% score)

Najlepsza wódka to ta, która jest!

Wódka na wesele – odwieczny problem organizatora takich imprez. Jaką wódkę kupić? Ile jej kupić? Podliczyć budżet i ogarnąć to wszystko rozumem – oto prawdziwe trudności dla organizatorów. Zacznijmy od początku. Wódka na stole być musi, a przynajmniej być powinna, bo zawsze znajdzie się ktoś albo kilkudziesięciu „ktosi”, którzy będą chcieli się kulturalnie, bądź mniej kulturalnie napić. Najlepiej wybrać coś ze średniego przedziału cenowego – żeby goście byli uradowani i kieszeń ocalona. Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje, nawet jeśli chodzi o wódkę. W mojej ocenie należy odrzucić myśli o najbardziej tanich „kandydatkach” i zerknąć poziom wyżej. Za około 20 PLN możemy kupić wódkę o dość wysokiej jakości. To najczęściej właśnie one pojawiają się na imprezach plenerowych i domówkach lub są przemycane przez młodzież do klubów i pubów. Odkąd pamiętam, na wszystkich weselach i balach, w których brałem udział, wódki z tego przedziału cenowego były zawsze (i to się sprawdzało). Stąd wydaje mi się, że to wprost doskonały wybór. Oczywiście, jeśli masz pieniądze i uważasz, że nie przystoi raczyć tym gości, to zainwestuj w coś z górnej półki. Powiedzmy, że wybrałeś już wódkę. Spójrz na listę gości, weź pod uwagę, kto pije więcej, kto mniej, kto w ogóle? Ile jest kobiet i ilu jest mężczyzn? Na podstawie tych danych zakup hurtowo wytypowaną przez ciebie ilość. Z doświadczenia wiem, że zawsze lepiej, jeśli wódki jest więcej, aniżeli miałoby jej zabraknąć, gdyż jak głosi ludowe przysłowie „najlepsza wódka to ta, która jest”.

Ciekawe wpisy:

wodka-na-wesele

ABOUT THE AUTHOR

Podobne teksty:

  • Catering wesele Poznań

    Catering wesele Poznań

    Catering na wesele Catering wesele Poznań to propozycja, z której z całą pewnością skorzysta gros osób. Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości w życiu każdego, więc ich przygotowanie zawsze wymaga załatwienia mnóstwa różnych formalności. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak dużą imprezę planujemy, ale niektóre kwestie trzeba załatwić bez względu na to, ilu gości zapraszamy.

  • Kawa świeżo palona

    Kawa świeżo palona

    Kawa świeżo palona jest produktem niezbędnym do przyrządzenia kaw smakowych. Jednym z rodzajów smakowych napojów kawowych jest kawa po wiedeńsku, składająca się z czarnej kawy, miodu oraz bitej śmietany. Inną wariacją kawy smakowej jest cafe mocha, składająca się z espresso przygotowanego ze świeżo palonej kawy, płynnej czekolady, oraz spienionego mleka. Niekiedy do tej kawy dodawana