|  | 

Kuchnia

Suplementy omega-3

Suplementy omega-3
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

Suplementy omega-3 (6)Czy suplementy omega-3 spełniają swoje zadanie? Czy są skuteczne? Czy rzeczywiście warto inwestować w suplementy omega-3? Odpowiedzi na te i inne jeszcze pytania z tej serii poszukują wszyscy, którzy przywiązują wagę do swojego zdrowia i chcą zdrowo się odżywiać. A co właściwie mamy na myśli, jeśli mówimy: suplementy omega-3? To nic innego jak specyfiki, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3.
O prozdrowotnym działaniu kwasów omega 3 powiedziano już bardzo wiele, a podkreśla się przede wszystkim ich korzystny wpływ na zdrowie. Otóż, mają one korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, ale również wykazują działanie antynowotworowe. Pozytywnie też wpływają na poziom cholesterolu, a tym samym zmniejszają ryzyko chorób serca.
Kwasy omega 3 znajdują się m. in. w rybach, głównie, takich jak: łosoś, tuńczyk, makrela, halibut, sardynki czy śledź oraz w owocach morza, algach, warzywach i owocach. Zawierają je: olej lniany, awokado, orzechy.  Warto stosować kwasy omega, ale trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać z dawkowaniem, bo ich nadmiar w organizmie może być tak samo szkodliwy jak ich niedobór.

Ciekawe wpisy:

suplementy-omega-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne teksty:

  • Zestaw win na wesele

    Zestaw win na wesele

    Wina na przyjęcie weselne. Ślub to moment, na który z utęsknieniem czekają zakochane pary. To wyjątkowy dzień, w którym zarówno przyszła żona jak i mąż chce, żeby wszystko było idealnie zaplanowana i dopięte na ostatni guzik. Ciąży na nich spora presja, ponieważ ceremonia w kościele to nie koniec stresu, a wręcz dopiero początek. Po podpisaniu

  • Wino na wesele

    Wino na wesele

    Wino jako uzupełnienie atmosfery celebracji Dzień, w którym odbywa się wesele, to jeden z najbardziej radosnych i miłych momentów w naszym życiu. Przejęta młoda para pragnie zrobić wszystko żeby goście byli zadowoleni i czuli się wyjątkowo. Oprócz skocznej muzyki, pysznych potraw oraz zachwycającej dekoracji, bardzo ważną rolę odgrywa alkohol. Czasem stanowi to poważny problem, gdyż