|  | 

Kulinaria

Kwasy Omega 3

Kwasy Omega 3
1 vote, 4.00 avg. rating (57% score)

Kwasy Omega 3 (6)Kwasy Omega 3 zyskały w ostatnich latach na popularności, kiedy odkryto ich korzystne działanie na zdrowie. Są to nienasycone kwasy tłuszczowe, co oznacza, że organizm człowieka sam nie jest w stanie ich wytworzyć. Z tego powodu ważne jest, żeby dostarczać je regularnie. Kwasy Omega 3 pomagają zachować dobry nastrój, energię oraz w znaczący sposób wspierają zapobieganie licznym chorobom. Wymienić tu można przede wszystkim choroby serca, narządu wzroku, Alzheimera, czy nawet alergie. Ponadto wysoce polecane są małym dzieciom i ciężarnym kobietom. Gdzie w takim razie możemy znaleźć kwasy Omega 3? Głównym ich źródłem są wszelkiego rodzaju ryby i owoce morza jak na przykład łosoś, śledź czy sardynki. Dodatkowo znajdują się w orzechach włoskich, nasionach lnu czy w soi. Jeżeli jednak ktoś nie przepada za smakiem ryb i ma problemy z dostarczeniem organizmowi odpowiedniej ilości tych kwasów, można również dostarczać Kwasy Omega 3 poprzez tran lub specjalnie przygotowane suplementy diety w kapsułkach.

Ciekawe wpisy:

kwasy-omega-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne teksty:

  • Catering wesele Poznań

    Catering wesele Poznań

    Catering na wesele Catering wesele Poznań to propozycja, z której z całą pewnością skorzysta gros osób. Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości w życiu każdego, więc ich przygotowanie zawsze wymaga załatwienia mnóstwa różnych formalności. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak dużą imprezę planujemy, ale niektóre kwestie trzeba załatwić bez względu na to, ilu gości zapraszamy.

  • Wódka na wesele

    Wódka na wesele

    Najlepsza wódka to ta, która jest! Wódka na wesele – odwieczny problem organizatora takich imprez. Jaką wódkę kupić? Ile jej kupić? Podliczyć budżet i ogarnąć to wszystko rozumem – oto prawdziwe trudności dla organizatorów. Zacznijmy od początku. Wódka na stole być musi, a przynajmniej być powinna, bo zawsze znajdzie się ktoś albo kilkudziesięciu „ktosi”, którzy